• 601 096 230
  • ul. Ks.K. Damrota 38/7 50-306 Wrocław

Zapowiedź cyklu opowieści: „Jak wykorzystać w procesach coachingowych narzędzia jakościowe?”

„Życie jest jak pudełko czekoladek” –mawiała mama Foresta Gumpa, „nigdy nie wiesz na co trafisz”. „Nigdy” to przesadzone słowo, ale „rzadko” już zbliża nas do prawdy.

Nasze życie to zbiór doświadczeń. Trudno uwierzyć w to, do czego może przydać się wiedza , którą zdobywamy. Jak dużo może się zmienić pod wpływem ludzi , których spotykamy. Nie przypuszczałam , że praca w bibliotece na początku kariery zawodowej tak bardzo wpłynie na mój dalszy rozwój, wcale z bibliotekarstwem nie związany. Jak bardzo ułatwi mi klasyfikowanie i porządkowanie najróżniejszych rzeczy, z którymi się stykam i w pracy, i w życiu. Jak pomoże mi zrozumieć i poukładać samą siebie. Od prawej do lewej , od góry do dołu. Jak uświadomi mi zasadę zarządzania „od ogółu do szczegółu” itd. Pokochałam eksperymenty przenoszenia i stosowania wiedzy z kompletnie innych obszarów w najbardziej niespodziewane rejony. Rezultaty zadziwiają mnie do tej pory. Moim marzeniem jest nigdy nie przestać się dziwić.

Najlepiej zorganizowane Boże Narodzenie, jakiego doświadczyłam do tej pory , poprzedzone było rozpisaniem na wykresie Gantta zadań dla całej rodziny. Wizualizacja uświadomiła nam , ze mamy wystarczająco dużo czasu , do dopięcia świąt na tip-top, chodź z czasem było chudziutko… „Gantt” przypięty na lodówce, był przez 4 dni ulubionym miejscem spotkań. Zagrało.

Działa też w druga stronę . Jak lepiej objaśnić system FIFO, niż odwołać się do porządkowania lodówki ? Układania nowszego jogurtu za starszym i wykorzystywania otwartej śmietany do zużycia, zanim sięgniemy po nową? Nie wspominając o rozsądku w kupowaniu i gromadzeniu zapasów.

Zostałam zainspirowana do podjęcia kolejnych prób. Tym razem na płaszczyźnie coachingowo – jakościowej.

Jak wykorzystać w procesach coachingowych narzędzia jakościowe? I moja ulubiona druga strona : jak stosować techniki coachingowe do używania narzędzi jakościowych?

Zapraszam na cykl opowieści, o narzędziach używanych w jakości i zarządzaniu. Pamiętając, że „życie to pudełko czekoladek”, co wylosujemy- możemy efektywnie wykorzystać. Wiedza nie ginie. Nie ma takiego czasu, który zaszkodziłby doświadczeniu. Potraktuj te opowieści , jak zechcesz: jako inspirację, jako wiedzę do wykorzystania , jako narzędzie do zastosowania w organizacji, a może w życiu? Lub jako żartobliwy felieton , dobry akurat na przerwę kawową.

Zapraszam do Laboratorium Eksperymentów. Zaraz , zaraz, planowanie eksperymentów też już kiedyś przerabiałam ….. C.d.n.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona używa pliki cookies. Aby zamknąć ten komunikat musisz kliknąć przycisk Akceptuję, by wyrazić zgodę na wykorzystywaną przez nas politykę prywatności.
Akceptuję
x